אודות אלכס קרטן

אודות אלכס קרטן

אלכס נולד ב-1945 בישראל, גדל במשפחה של מוזיקאים ופיתח חיבה מיוחדת לג’אז ולאלתור. בין השנים 1963-1966  בזמן שירותו הצבאי התוודע לאומנויות הלחימה. השאיפה להתמחות בשיטות השונות, שלחה אותו למזרח הרחוק, שם העשיר את הידע שלו באמנויות הלחימה, למד פילוסופיה של המזרח ואמנויות של תנועה בונה ומרפאת.

אלכס למד אצל מאסטרים גדולים של אמנויות הלחימה וקיבל מהם ניסיון-חיים רב ערך.
אלכס סיים לימודיו עם 7 חגורות שחורות.

בתחילת דרכו המקצועית התמחה אלכס בטיפול בפציעות. הקשר בין טיפול ותנועה, סיקרנו והובילו אותו ללמוד אצל מומחים שונים ובסגנונות ושיטות מגוונים. אלכס המשיך ולמד את שיטתו של ד”ר אריה כלב [תנועה בונה ומרפאת] ואף הפך למורה בסטודיו של ד”ר כלב.
בהמשך מסעו למד “פסיכו-פיזיולוגיה” בשיטת טרייגר שפיתח ד”ר מילטון טרייגר [ארה”ב].

הידע הרב והנסיון שצבר בתחום של הפרעות בתנועה ויציבה, קשיי נשימה והפרעות פיזיות בהתנהגות, הביאו את אלכס להתמחות במחלת הפרקינסון.

אלכס פיתח את שיטת ג’יירו-קינטיקס שנתפרה למידותיהם של חולי פרקינסון ודפוסי ההתנהגות הכרוניים שלהם. שיטה זו משלבת בתוכה מכל העולמות אותם למד ובהם התמחה.

במשך 30 השנים האחרונות עברו תחת ידיו של אלכס מאות חולי פרקינסון מרחבי העולם  בהצלחה מרובה.

הספר “להיפרד מהפרקינסון, לבחור בחיים!”  עמד בראש הרשימה של רבי-המכר באמזון ויצא לאור ב-4 שפות: אנגלית, איטלקית, ספרדית ועברית.

 

הפילוסופיה של אלכס:

תנועה, קצב, הבעה, אנרגיה ומוזיקה מייצרים תנודות אנרגטיות שללא ספק מביאות לתוצאות בתגובות הפיזיות. “היעד” הוא למצוא את התנועה הקצב והאנרגיות הפנימיות שלנו, כשהמטרה הינה להיות בקשב ובקשר הרבה יותר משמעותיים ומכווננים יותר עם פיזיולוגית ההתנהגות.

הוכח מדעית כי תנועה ומוזיקה פותחות נתיבים חדשים במערכת העצבים שבמוחנו ומאפשרת להם לפעול בצורה יעילה יותר.

הייחודיות של אלכס הינה בדרך בה הוא עוזר ללקוחותיו לשנות את דרך החשיבה שלהם על המחלה. למצבו הנפשי של האדם, מצב-רוחו, למחשבותיו ולרמת החרדה שלו יש השפעה עצומה על מצבו הכללי.

ברגע שיש שליטה על המודעות שלך, היא בתורה יכולה להשפיע כיצד גופך יגיב. האפשרות למודעות ולגוף לשתף פעולה האחד עם השני הינה הקשר בין מה שאנו חושבים, מה אנחנו מרגישים וכיצד מתנהג גופנו.

“להיפרד מהפרקינסון, לבחור בחיים!”

*****

:לעיון בכתבה מעיתון לאישה        

פרטים ליצירת קשר
דואר אלקטרוני: office@parkinson-gk.com
טלפון: 09-9554071
נייד: 054-4686422
כתובת: רחוב דוכיפת 2 רעננה

2020 @ כל זכויות היוצרים שייכים לאלכס קרטן

Skip to content