אודות אלכס קרטן

ממציא ומפתח שיטת ג'יירו-קינטיקס

השילוב הייחודי בין אומנויות התנועה, מוזיקה ואומנויות הלחימה מייחדים את ג'יירו-קינטיקס ומבדילים בינה לבין שיטות אחרות.
שילוב זה משקף את הלימוד, הידע והניסיון הרב של אלכס קרטן.

אלכס נולד ב-1945 בישראל, גדל במשפחה של מוזיקאים ופיתח חיבה מיוחדת לג'אז ולאילתור.

בזמן שירותו הצבאי התוודע לאומנויות הלחימה. השאיפה להתמחות בשיטות השונות,  דחפה אותו לחפש את המאסטרים הגדולים בחו"ל, מהם למד פילוסופיה של המזרח אומנויות לחימה ואומנויות התנועה. המאסטרים עזרו לו להעשיר את הידע שלו ולפתח את יכולותיו הפיזיות והמנטליות, לדרגה גבוהה ביותר.

כשחזר לישראל התמחה באמנויות לחימה אצל רב -אומן גד סקורניק וקיבל אצלו נסיון-חיים רב ערך.
אלכס סיים לימודיו עם 7 חגורות שחורות: קנפו-ג'יטסו, [חגורה שחורה-דאן 4] נינג'יטסו [דאן 1] השיטה [דאן 2].
בתחילת דרכו המקצועית התמחה אלכס בטיפול בפציעות. הקשר בין טיפול ותנועה, סיקרנו והובילו אותו ללמוד אצל מומחים שונים ובסגנונות ושיטות מגוונים. בין היתר רכש ידע באנטומיה ופיזיולוגיה אצל ד"ר מוריס הירש מצרפת, למד את שיטת STRUCKTURING HEALING MOVEMENT  [תנועה בונה ומרפאת] במרכז אריה כלב, ואף הפך למורה בסטודיו של כלב.
בהמשך מסעו למד "פסיכו-פיזיולוגיה" בשיטת טרייגר שפיתח ד"ר מילטון טרייגר [ארה"ב].

הידע הרב והנסיון שצבר הביאו את אלכס לפתח את שיטת ג'יירו-קינטיקס. שיטה זו משלבת בתוכה מכל העולמות אותם למד ובהם התמחה.

אלכס טיפל ועבד בשיקום חולי פרקינסון במחלקה שהקים עם ד"ר מריאטה אנקה, בבי"ח רעות בתל-אביב. כמו-כן לימד במרכז לרפואה משלימה של קופת-חולים "מכבי".

שילוב האיכויות השונות מקנה לשיטה את הייחודיות שלה ואת הצלחתה הרבה בקרב חולי פרקינסון ומחלות כרוניות נוספות. אלכס מטפל בג'יירו-קינטיקס מעל 25 שנה. המוניטין שרכש, מביא אליו לקוחות רבים עם שלל בעיות להן הוא נותן מענה: בעיות תנועה ויציבה, הפרעות התנהגות פיזיות, קשיי נשימה, ועוד…

כיום, ממליצים נוירולוגים לשלב את הטיפול התרופתי עם טיפול בתנועה בריקוד ובנשימה. במקרים רבים, השילוב מאפשר להקטין את מינון התרופות שעל החולה לקחת, וכך להפחית את תופעות הלוואי השליליות שלהן, בדרך לחיים טובים ובריאים יותר.

Comments are closed